Multimedaliści z Klubu Karate Kyokushin „Mawashi”

Zawodnicy z łukowskiego Klubu Karate Kyokushin „Mawashi” wywalczyli aż 11 medali na V Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w sobotę w Kąkolewnicy. Najlepsze rezultaty wśród podopiecznych trenera Pawła Głowackiego uzyskała łukowianka Weronika Borek, która wywalczyła złoty oraz srebrny krążek.

W zawodach odbywających się w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy udzial wzięło łącznie 163 młodych sportowców z całego kraju. Turniej prowadzono zgodnie z przepisami IKO. Rywalizacyja odbywała się w różnych kategoriach.

Jak mówią reprezentacji klubu ŁKKK „Mawashi”, zawody można uznać za udane. Na 16 osób, które wystartowały w rywalizacji, łukowski klub wywalczył aż 11 medali. Warto zauważyć, że dla większości zawodników były to pierwsze starty w nowym roku. Klub przekazuje również podziękowania rodzicom oraz organizatorom za możliwość sprawdzenia umiejętności zawodników.

W zawodach najlepiej zaprezentowała się łukowianka Weronika Borek, która zdobyła złoty medal w kategorii kumite oraz srebrny w kategorii kata. Ponadto 5 osób zajęło miejsca 4-8. Zdobywcy czołowych lokat otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale z rąk Anny Mróz – Wójta Gminy Kąkolewnica.