,,500+” już na pierwsze dziecko. Co, jak, gdzie – poradnik.

Od dzisiaj świadczenie ,,500+” przysługuje również na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Wsparcie trafi do 4,5 milionów polskich rodzin. ,,500 plus” to najlepsza inwestycja w przyszłość narodu, pieniądze przekazywane w ramach programu to polisa na całe życie. Ryszard Szczygieł, radny wojewódzki, zaprasza na spotkania informacyjne.

Od dzisiaj można złożyć wniosek przez Internet, za pośrednictwem: empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS i bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia w formie papierowej w gminie lub listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje, że świadczenie 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku po 30 września oznacza, że świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. W przypadku dzieci urodzonych po 30 czerwca rodzice będą mieli aż 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku. Świadczenie 500+ otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Specjalnie oznakowany samochód dotrze do wszystkich powiatów województwa lubelskiego, żeby informować o nowych rozwiązaniach dla polskich rodzin. O zmianach w programie „Rodzina 500+” będą rozmawiali z mieszkańcami naszego regionu pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W powiecie łukowskim zawita 11 lipca (czwartek) spotkanie z mieszkańcami powiatu na rynku przy ul. B. Prusa, a później uda się do dwóch gmin z naszego powiatu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*