Adamów: Dzień Bezpiecznej Rodziny

W Adamowie odbył się Powiatowy Dzień Bezpiecznej Rodziny podczas którego zostały przeprowadzone ,,I Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”. Brało w nich udział 5 drużyn z terenu Powiatu Łukowskiego: MDP Burzec, MDP Gręzówka, MDP Okrzeja, MDP Świderki oraz MDP Wojcieszków.

Gościnnie wystąpiła drużyna MDP Domaszewnica z Powiatu Radzyńskiego, która brała udział w konkurencji sztafeta pożarnicza. Ponieważ głównym celem zawodów była integracja młodych adeptów pożarniczych skupionych w różnych jednostkach OSP, Komisja Sędziowska z Komendy Powiatowej w Łukowie zdecydowała, że wszystkie młodzieżowe drużyny zajęły I miejsce.

Podczas imprezy można było obejrzeć specjalnie przygotowane pokazy strażackie. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Adamowie zaprezentowali jak wygląda pomoc osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym. Następnie MDP w Wojcieszkowie pokazała jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, a zaraz po nich młodzi strażacy MDP w Gręzówce udzielali pierwszej pomocy z przymrużeniem oka.  Druhowie z OSP Wojcieszków uczyli jak ugasić pożar tłuszczu i apelowali, aby nie gasić go wodą. Na koniec MDP w Świderkach zaprezentowała pokaz rozwinięcia linii gaśniczych.

Podczas Powiatowego Dnia Bezpiecznej Rodziny odbyła się również gra terenowa „Bezpieczni na co dzień”, której współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie. Celem uczestników było przejście poszczególnych punktów, na których czekały różne zadania do wykonania. Zadania dla drużyn zostały przygotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, Komendę Powiatową Policji w Łukowie, Straż Leśną Nadleśnictwa Łuków, Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym, Klub Honorowych Dawców Krwi „OSTOJA” w Łukowie, Deskaj Park, Lokalną Grupę Działania RAZEM, Gminną Bibliotekę Publiczną w Wojcieszkowie, DRAGON Wojcieszków oraz OSP Świderki. Wykonywanie poszczególnych zadań podczas gry terenowej pozwoliło na przekazanie i utrwalanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa – poprzez zabawę. W trakcie wydarzenia można było zostać bohaterem i uratować komuś życie oddając krew. Całą akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi „OSTOJA” w Łukowie.

Organizatorami I Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych była OSP w Świderkach oraz OSP w Adamowie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*