Asp. sztab. Mariusz Mucha z Łukowa najlepszym policjantem województwa lubelskiego!

Najlepszym policjantem ruchu drogowego województwa lubelskiego został asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Funkcjonariusze drogówki lubelskiego garnizonu, zmierzyli się w 6 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Zwycięzca eliminacji wojewódzkich będzie reprezentował nasz garnizon w finale ogólnopolskim.

Za nami już 32 edycja tego konkursu. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach. Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 24 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu.

Konkurs składał się z sześciu konkurencji. Pierwszego dnia policjanci przystąpili do rozwiązywania testów sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Z kolei na jednym z lubelskich skrzyżowań komisja sprawdzała ich umiejętności ręcznej regulacji ruchem. Drugiego dnia zawodów policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas trzech konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

I miejsce i tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego województwa lubelskiego zdobył asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. II miejsce zajął st. sierż. Piotr Konopko z KPP w Hrubieszowie a III sierż. szt. Paweł Baran z KPP w Radzyniu Podlaskim.

fot/inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*