Burmistrz szuka nowego sekretarza

W Biuletynie Informacji Publicznej łukowskiego Urzędu Miasta pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko Sekretarza Miasta Łuków. Oferty można składać do 10 czerwca 2019 r.

Przypomnijmy. Stanowisko sekretarza Miasta Łuków zostało zwolnione po tym, jak tuż po objęciu fotela burmistrza Piotr Płudowski wręczył wypowiedzenie umowy o pracę ówczesnemu sekretarzowi Ryszardowi Szczygłowi. Obecny radny Sejmiku Wojewódzkiego nie zgadzał się z tą decyzją, określając ją jako polityczną.

,,Uważam, że wykonywałem swoje obowiązki na rzecz mieszkańców Łukowa rzetelnie i sumiennie. Silnie wspierałem burmistrza Dariusza Szustka i radę miejską w ich pracy” – mówił w marcu Szczygieł.

Ryszard Szczygieł postanowił dochodzić swoich praw. Skierował wniosek do Sądu Pracy w Białej Podlaskiej. Niewiele potem bialski sąd, przyznając mu rację, przychylił się do wniosku radnego wojewódzkiego. Urząd Miasta w Łukowie będzie musiał zapłacić odszkodowanie w kwocie blisko 40 tysięcy złotych wraz z odsetkami.

,,Wyrok zapadł taki, że burmistrz Piotr Płudowski przegrał proces o odszkodowanie. Sąd uznał, że zwolnienie mnie z pracy było nieuzasadnione. Chcę przypomnieć, że burmistrz wręczył mi wypowiedzenie już drugiego dnia pracy. Do tej pory nie usłyszałem jaka była tego rzeczywista przyczyna” – mówi Ryszard Szczygieł.

Łuków pozostaje bez sekretarza od blisko pół roku. Wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie i burmistrz Piotr Płudowski wybierze swojego współpracownika. Kto nim będzie? Na giełdzie nazwisk kręci się karuzela kandydatów, jednak najpoważniejszym z nich wydaje się być Waldemar Siurek, obecny naczelnik Wydziału Organizacyjnego. Sam o tym mówił wprost już kilka miesięcy temu burmistrz Piotr Płudowski. Wobec tego faktu wątpliwości budzi kwestia, czy konkurs będzie do końca obiektywny, skoro już na długo przed jego ogłoszeniem wybrano zwycięzcę. Jednak na tę chwilę to jedynie domniemania. Jak będzie w rzeczywistości i czy pogłoski się sprawdzą? Czy będą inni kandydaci i czy konkurs będzie faktycznie obiektywnym i uczciwym konkursem, a nie jedynie spełnieniem wymogu formalnego? Przekonamy się wkrótce. Ogłoszenie o pracę można znaleźć pod tym linkiem.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*