Chore łukowianki potrzebują pomocy

Marta Paprocka i Patrycja Dzido potrzebują pomocy. Obie dziewczyny chorują na nieuleczalną mukowiscydozę. Finansowanie kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją chorego jest bardzo kosztowne. Podpowiadamy jak można pomóc.

Finansowanie kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją chorego jest bardzo kosztowne. Wiele leków, odżywek i sprzętu rehabilitacyjnego (np. inhalatory) stosowanego przez chorych nie podlega refundacji przez NFZ w niewystarczającym stopniu. Koszy związane z leczeniem osób dorosłych są większe niż dzieci. Do tego dochodzą wymagania sanitarne miejsc zamieszkania. Mieszkania/domy o odpowiednich standardach wpływają ja mniejszą ilość infekcji płucnych. Mukowiscydoza jest nieuleczalna, jednak warto dodać, że ponad 1/3 polskich chorych, to już osoby dorosłe, a stosowanie nowoczesnego leczenia i rehabilitacji wpływa na dłuższe życie chorych. Wśród sukcesów młodych chorych warto wymienić fakt, że Patrycja jest mamą małego Krzysia.

W związku ze zmaganiami Marty i Patrycji powstały 2 zbiórki w serwisie Pomagam,

Zbiórka na rzecz leczenia i rehabilitacji Patrycji oraz pokrycia kosztów odgrzybiania i remontu jej rodzinnego domu w Adamowie
https://pomagam.pl/pomocpatrycji

Zbiórka na rzecz leczenia i rehabilitacji Marty
https://pomagam.pl/pomocmarciewwalce

Jeśli któryś z darczyńców woli przekazać darowiznę za pośrednictwem przelewu istnieje taka możliwość:
Fundacja Nieskończone Możliwości ul. Rydygiera 29/21 30-695 Kraków, Bank Pekao SA 38124014441111001068583607, wpłaty koniecznie z dopiskiem “na rzecz Patrycji Dzido” i “na rzecz Marty Paprockiej”. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*