Dni Łukowa 2019 za nami

Tegoroczne Dni Łukowa to już przeszłość. Podczas ostatniego weekendu mieszkańcy Łukowa i okolic mieli okazję do udziału w przeróżnych wydarzeniach o charakterze sportowym kulturalnym i muzycznym. Obchody Dni Łukowa trwały przez trzy dni. W tym roku gwiazdą niedzielnej gali był zespół Sound’n’Grace. 

Tegoroczne Dni Łukowa rozpoczęły się w piątek tradycyjnym ,,Biegiem z Pochodniami”, a także przekazaniem biegaczom przez burmistrza Łukowa symbolicznego klucza do miasta. Wśród uczestników zawodów po biegu rozlosowano cenne nagrody, w tym rower ufundowany przez sklep abcROWERY.

W sobotę na scenie głównej Dni Łukowa wystąpili m. in. Szkoła Tańca Caro Dance Łuków, Mała Orkiestra Dni Naszych, Dziani i Gwiazdy Cygańskie, Sonia M., Harlem oraz Nowator. Podczas zabawy rozrywkę dla młodszych zapewniał Lunapark PEGAZ, a także specjalna strefa zabaw i rozrywki. W sobotę odbył się również “Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Bears Riders Łuków 2019”. Widzowie mieli okazję również do wzięcia udziału w koncercie zespołu Guitar Force, pokazie ratownictwa drogowego PSP Łuków oraz pokazie Extreme Trial w wykonaniu Przemysława Kaczmarczyka. Wieczorem odbyła się Dyskoteka pod gwiazdami.

Ostatni dzień obchodów Dni Łukowa rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w intencji mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej. Następnie uczestnicy przenieśli się na plac Targowy, gdzie w tym roku odbywały się obchody miejskiego święta. Podczas zabawy na scenie swoje umiejętności prezentowali: Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza w Łukowie, Klub Karate Kyokushin Mawashi, KMSW, Regionalny Dziecięcy Zespół Kropelki Rosy, Zespół Tańca Nowoczesnego, Łukband, Tomasz Łobacz (Zumba), Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” oraz Zespół z Oświęcimia „Hajduki” w koncercie specjalnym, Teatr Żywego Słowa (ŁOK), a także Fabryka Piosenki ŁOK z koncertem „Gorączka niedzielnej nocy”. W tym roku gwiazdą wieczoru był zespół Sound’n’Grace.  Obchody Dni Łukowa 2019 zakończyły się pokazem sztucznych ogni. Kolejna impreza już za rok.

Fotografie: Urząd Miasta Łuków/website/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*