Finalista etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej

Marek Kępa, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, został finalistą etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Marek napisał pracę na temat „Kształtowanie się państwowości polskiej za czasów pierwszych Piastów X-XII wiek (od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego), za którą otrzymał ocenę bardzo dobrą. Uzyskany tytuł jest równoznaczny z otrzymaniem 100% punktów na egzaminie maturalnym z historii.

Marek od dawna interesuje się historią i dlatego też z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w różnych turniejach historycznych, w czasie których może weryfikować swoje umiejętności i poszerzać wiedzę. Historia to jego pasja.

W ubiegłym roku szkolnym Marek brał udział w etapie rejonowym Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza …” , dwukrotnie w etapie rejonowym Olimpiady Wiedza o Polsce i Świecie Współczesnym oraz zdobył I miejsce (drużynowo) w Teście Wiedzy o Łukowie „Poznaj Swoje Miasto”.

Opiekun: dyr. Zygmunt Zalewski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*