Gmina Łuków: potrącił pieszą na przejściu

Z obrażeniami ciała do szpitala trafiła 50-latka, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Kobieta została potrącona przez kierującego fordem 24-latka. Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

Dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Ryżkach. Ze zgłoszenia wynikało, że została tam potrącona piesza. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Ford Focus 24-latek z gminy Łuków potrącił przechodzącą przez jezdnię 50-latkę.

Z ustaleń wykonanych przez policjantów wynikało, że pokrzywdzona piesza przechodziła przez jezdnię po wyznaczonym przejściu. Kierowca Forda mówił mundurowym, że kobietę na jezdni zauważył w „ostatniej chwili”, że zdążył tylko odbić kierownicą w lewo. W wyniku wypadku pokrzywdzony piesza doznała obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prowadzimy dochodzenie, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku, sprawdzą między innymi z jaką prędkością jechał Fordem 24-latek.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*