Gmina Łuków: wypadek spowodowała sarenka, czy kieliszeczek?

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala z miejsca wypadku 49-latek. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący citroenem mężczyzna zderzył się przebiegającą przez jezdnię sarną i uderzył w drzewo. Policjanci nie znaleźli jakichkolwiek śladów zwierzęcia za to ustalili, że przyczyną wypadku była prędkość i stan nietrzeźwości 49-latka. Kierujący citroenem miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godzinie 16.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Suchocinie. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący samochodem zderzył się z przebiegającą przez jezdnię sarnę i uderzył w drzewo. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że kierujący samochodem marki Citroen Berlingo 49-latek z powiatu radzyńskiego, jadąc „krętą” droga biegnącą przez teren leśny, na jednym z łuków drogowych zjechał na prawe pobocze a następnie uderzył w drzewo. W wyniku wypadku pokrzywdzony mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Pracujący na miejscu wypadku nie znaleźli śladów świadczących o uderzeniu pojazdu w przebiegającą przez jezdnię sarnę.

Oceniając zaistniałą sytuację mundurowi wstępnie ustalili, że bezpośrednią przyczyna zaistniałego zdarzenia była nadmierna prędkość z jaką poruszał się na łuku drogi kierujący citroenem. Nie bez znaczenia niewątpliwie był też stan trzeźwości, a raczej nietrzeźwości 49-latka. Po badaniach okazało się, że kierujący citroenem miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci wykorzystując system informatyczny „zdalnie” zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwego mężczyzny i dowód rejestracyjny odholowanego na parking citroena. Wkrótce, gdy tylko 49-latek wyzdrowieje usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. 50-latek będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*