Gmina Łuków: z promilami we krwi pędził przez Ławki

Punkty karne, zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje z jakimi musi liczyć się 42-latek z gminy Łuków. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie i jechał swoim samochodem z prędkością 93 km/h. Wkrótce jego sprawa znajdzie finał w sądzie.

W sobotę przed południem policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się po drodze w miejscowości Ławki. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w miejscu tym przekraczana jest dozwolona prędkość. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.

Po godzinie 10.30 policjanci sprawdzili prędkość jadącego przez tą miejscowość samochodu marki Toyota. Okazało się, że kierujący tym pojazdem 42-latek z gminy Łuków przekroczył o 43 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Kontrolując kierowcę osobówki policjanci poczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna nie miał ze sobą prawa jazdy, a w toyocie „skończyły” się badania techniczne. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Wkrótce 42-latek usłyszy zarzut. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo „konto” mężczyzny „zasilą” punkty karne.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.

Inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*