Gmina Trzebieszów: samorządowcy odznaczeni przez Wojewodę

W Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych zasłużonym mieszkańcom województwa lubelskiego. Wśród nich byli również przedstawiciele Gminy Trzebieszów – Ewa Szczygielska i Krzysztof Jasiński.

– Chcę złożyć serdeczne gratulacje wszystkim państwu, którym za chwilę będę miał zaszczyt i honor przekazać nadane przez Prezydenta RP najwyższe odznaczenia państwowe oraz nadane przez poszczególnych ministrów wysokie odznaczenia resortowe. Te państwowe odznaczenia to jest dowód uznania dla państwa wkładu w budowę dobra wspólnego, w szczególności w budowę i rozwój województwa lubelskiego – mówił wojewoda Przemysław Czarnek.

Ewa Szczygielska jest skarbnikiem Gminy Trzebieszów. W samorządzie lokalnym pracuje od 1980 roku. Funkcję skarbnika pełni od 2000 roku.

Krzysztof Jasiński jest sołtysem wsi Zembry. Blisko od ćwierćwiecza związany jest z lokalnym samorządem. Pełnił w nim funkcję m. in. radnego Gminy Trzebieszów (w latach 1994-2002), zaś od 2003 roku funkcję sołtysa wsi Zembry.

fot. UW Lublin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*