Gmina Wola Mysłowska wspiera Program Czyste Powietrze

Kolejna gmina z Powiatu Łukowskiego podpisała porozumienia dotyczące współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w sprawie realizacji rządowego programu Czyste Powietrze.

Teraz mamy już komplet samorządów Powiatu Łukowskiego, które podpisały porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Jak mówi Pani Wójt Kinga Szerszeń – “chcę pomagać mieszkańcom gminy w wypełnianiu wniosków o dotację na wymianę starego pieca lub termomodernizację domu, jak również informacją o “Czystym Powietrzu”.

W podpisaniu porozumienia uczestniczył radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł oraz Pani sekretarz Gminy – Marta Antolik.

Celem programu „Czyste Powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Mieszkańcy (osoby fizyczne) mogą uzyskać dofinansowanie na m.in.:

  • Wymianę starych źródeł ciepła
  • Termomodernizację budynku mieszkalnego
  • Wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
  • Instalację odnawialnych źródeł energii
  • Montaż instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Program Czyste Powietrze

https://czystepowietrze.gov.pl/embed/#?secret=IuC4fnyeYgStrona Programu Czyste Powietrze

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*