Gołaszyn: tragiczny wypadek

Łukowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w Gołaszynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes potrącił rowerzystę. Niestety 71-letni rowerzysta doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku.

Wczoraj po godzinie 14:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, do jakiego doszło w Gołaszynie na drodze krajowej numer 63. Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody i rowerzysta. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego marki Mercedes i samochodu marki Iveco. Z przekazanych mundurowym informacji wynikało też jeden z pojazdów uderzył dodatkowo w jadącego po jezdni 71-letniego rowerzystę. Niestety pokrzywdzony mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu wypadku.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci razem z prokuratorem ustalili wstępnie, że kierujący ciężarowym mercedesem 43-latek z powiatu lubelskiego, uderzył w tył samochodu marki Iveco, którego kierującym był 39-latek z województwa małopolskiego. Uderzone w tył Iveco zjechało na lewą stronę drogi, natomiast mercedes uderzył w jadącego po jezdni rowerzystę. Po uderzeniu ciężarówka zjechała na przydrożne pole.

Mundurowi ustalili, że kierujący samochodami byli trzeźwi. Rower i biorące udział w wypadku samochody zabezpieczono do specjalistycznych badań. Opinia biegłego dotycząca ich stanu technicznego zostanie wykorzystana w prowadzonym śledztwie.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W warunkach zimowych, na śliskiej nawierzchni jezdni należy zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Takiego, który pozwoli kierującym na podjęcie stosownych decyzji i bezpieczne wykonanie manewrów na drodze, w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia lub zmiany sytuacji na jezdni.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*