Kiedy pojedziemy S19 z Lublina do Lubartowa?

W 2024 roku ma być gotowy 23-kilometrowy odcinek trasy S19 między Lublinem i Lubartowem. Podpisano umowę na realizację inwestycji. Roboty budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

Dzisiaj – 26.02.2021 r. została podpisana umowa na budowę kolejnego odcinka Via Carpatii Lublin – Lubartów. Do przetargu wpłynęło 12 ofert. Wygrała oferta firmy Mota-Engil Central Europe. Umowa o wartości 835,66 mln zł obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie niezbędnych decyzji i budowę ok. 23-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej od węzła Lubartów Północ do węzła Lublin Rudnik, z rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa. Powstaną też m.in. cztery węzły drogowe, wiadukty, drogi równoległe do obsługi ruchu lokalnego, urządzenia ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

To bardzo ważna droga również i dla Mieszkańców północy Lubelszczyzny, Powiatu Łukowskiego; w znaczący sposób skróci nam dojazd do stolicy województwa

Dzisiaj Lubelszczyzna jest wielkim placem budowy, bo Lubelszczyzna, jak i każdy inny do niedawna zapomniany fragment naszego kraju, zasługuje na inwestycje. Mówiąc prostym językiem, jest nowoczesna sieć transportowa – jest rozwój kraju. Nie ma takiej sieci – nie ma rozwoju – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas podpisywania umowy na budowę nowego fragmentu ekspresówki w podlubelskich Niemcach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*