Konkurs plastyczny łukowskich krwiodawców cieszył się powodzeniem. Prezentujemy jego wyniki.

Klubu Honorowych Dawców Krwi OSTOJA w Łukowie zorganizował I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Oddaj Krew – Ratuj Życie”. Do organizatorów wpłynęło 180 prac plastycznych z 4 województw. Komisja konkursowa wyróżniła 13 prac, zaś 10 młodym artystom przyznała tytuł laureata. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Galerii PROwizorium w Łukowskim Ośrodku Kultury. Na wernisaż przybyło wielu uczestników, w tym goście z Rzeszowa.

Jak informuje Klubu Krwiodawców Ostoja, to nie koniec inicjatyw podejmowanych przez łukowskich działaczy. Obecnie członkowie Klubu zastanawiają się nad wydaniem kalendarza z pracami laureatów. Pomysł ten zasugerował podczas wernisażu Tomasz Ogrodnik, prezes SHDK RP. Ponadto grupa planuje w sierpniu i wrześniu mobilne akcje oddawania krwi. Odpowiednio w Woli Okrzejskiej, a także w Wojcieszkowie. W tym roku krwiodawcy z Ostoi mają na koncie już 3 akcje zakończone sukcesami. Odbywały się one w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Dni Łukowa.

Patronat nad konkursem objęli: Minister Zdrowia, Kuratorium Oświaty w Lublinie, poseł Sławomir Skwarek, Burmistrz Miasta Łuków, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Prace były oceniane w 3 kategoriach wiekowych. Wyniki:

Kategoria klasy I – IV szkoły podstawowe:
Laureaci:
Julia Procnal (Telatyn)
Marta Bartnikiewicz (Łuków)
Aleksandra Górska (Zalesie)

Wyróżnienia: Pola Surus (Stróża) i Nikola Skakuj (Biszcza)

Kategoria klasy V – VIII szkoły podstawowe:
Laureaci:
Kinga Tabaka (Mircze)
Bartosz Sadło (Sięciaszka)
Norbert Sierpień (Mikłusy) 
Karolina Grzywaczewska (Łuków)

Wyróżnienia: Julia Tkaczuk i Julia Patyska (Warszawa), Natalia Magnuszewska (Serokomla), Kamil Jakubaszek (Łuków), Magda Borkowska i Weronika Nowak (Gołąbki), Martyna Krasuska (Mikłusy)

Kategoria gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:
Laureaci:
Milena Jezierska (Łuków)
Roksana Pokrywka (Rzeszów)
Julia Wieczorek (Kraśnik)
Wyróżnienia: Maksymilian Ponikowski (Łuków), Dawid Łach (Kraśnik), Kuczyńska Natalia (Zamość), Emilia Puzio (Łuków).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*