Konkurs recytatorski w Lublinie. Maciej Radomyski z ŁOK-u wyróżniony.

W Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbyły się finałowe spotkania najmłodszych recytatorów z Lubelszczyzny. Łukowski Ośrodek Kultury reprezentował kwartet wyłoniony podczas eliminacji powiatowych: Anna Rokicka, Lena Aleksandrowicz, Joanna Lendzion i Maciej Radomyski.

Jury zasiadło w składzie Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka (animatorka kultury, instruktor WOK w Lublinie), Dorota Julianna Mościbrodzka (kustosz, poetka, recytatorka, fotografka) i Barbara Szarwiło (reżyserka, aktorka, animatorka). Komisja w dwa dni przesłuchała ponad 100 recytatorów z klas I-VI. Przedstawiciele tego gremium zauważyli, że podczas tegorocznej edycji finałów recytatorskich nastąpiło piramidalne zróżnicowanie repertuaru. W znacznym stopniu wpłynęło to na jakość i przyjemność prezentowanych recytacji.

Jednym z wyróżniających się recytatorów wybrany został Maciej Radomyski z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Zarówno Maćkowi, jak i jego koleżankom biorącym udział w recytatorskim finale, serdecznie gratulujemy. Z ramienia ŁOK-u nad młodymi artystami czuwał instruktor Sławomir Żyłka.

fot. ŁOK

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*