Kradł paliwo i jeździł po pijaku. Był poszukiwany.

Tym razem za kradzież paliwa i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości „na zakazie sądowym” będzie odpowiadał znany policjantom 27-letni łukowianin. W poniedziałek zatrzymali go łukowscy kryminalni. Mężczyzna był poszukiwany i wprost z policyjnej celi trafił do Zakładu Karnego, gdzie ma prawie 3-letnią odsiadkę za popełnione w przeszłości przestępstwa.

W poniedziałek po południu łukowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży do jakiej doszło na jednej ze stacji paliw. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że przy jednym z dystrybutorów paliwa zatrzymał się samochód marki Mercedes, który to następnie kierowca auta i jego pasażerowie „przepchnęli” w kierunku wyjazdu. Po chwili jeden z mężczyzn wrócił do dystrybutora i „zatankował” do plastikowego pojemnika olej napędowy. Po chwili mężczyzna nie używając lejka próbował z plastikowego pojemnika wlać paliwo do zbiornika samochodowego. Część paliwa znalazła się w zbiorniku samochodowym, jednak znaczna jego ilość wylała się po boku auta na ziemię. Po chwili wszyscy mężczyźni wyjechali mercedesem ze stacji paliw, nie płacąc za zatankowany olej napędowy.

Sprawdzając okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że paliwo do plastikowego zbiornika „zatankował” znany im 27-latek z Łukowa. Swoje ustalenia, a także dane pojazdu którym poruszał się mężczyzna mundurowi przekazali dyżurnemu i patrolującym ulice miasta policjantom. Po około 30 minutach opisywanego mercedesa zauważyli łukowscy kryminalni. Gdy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać 27-latek chcąc uciec policjantom zjechał autem z drogi na pobliski parking. Jednak dalszą jazdę uniemożliwiły mu wysokie krawężniki i metalowe słupki, a z tyłu wyjazd zablokował mu policyjny samochód. Kryminalni natychmiast zatrzymali siedzącego za kierownicą 27-latka. W jego aucie stał plastikowy pojemnik z niewielką ilością oleju napędowego. Później okazało się, że zatrzymany przez kryminalnych 27-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo funkcjonariusze wiedzieli że obowiązuje go też sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mercedes został odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Kryminalni wiedzieli również, że 27-latek w przeszłości wchodził w konflikt z prawem i obecnie jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego, gdzie ma prawie 3-letnią „odsiadkę” za popełnionego w przeszłości przestępstwa. Wczoraj młodzieniec usłyszał zarzuty, a później został doprowadzony do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*