Ks. Antoni Pietruszka przechodzi na emeryturę /zdjęcia/

Ksiądz Antoni Pietruszka, proboszcz parafii Przemienienie Pańskiego w Łukowie, odchodzi na emeryturę. Posługę duszpasterską pełnił przez 45 lat. Wczoraj w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyło się uroczyste podziękowanie za wieloletnie wypełnianie powierzonej jemu misji. Proboszcz kierował parafią od 15 lat.

Oficjalny dekret biskupa siedleckiego w tej kwestii przedstawił ks. Andrzej Kieliszek, składając przy okazji ks. Antoniemu życzenia na nowy etap życia. Słowa podziękowania oraz powinszowania wyrazili także emerytowany ks. Jan Kurek oraz ks. Daniel Sałasiński, który tej niedzieli także żegnał się z parafią Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Z początkiem lipca zacznie on pełnić służbę wikariusza w parafii Świętego Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

W uroczystej Mszy Świętej udział wzięli m.in. przedstawiciele władzy samorządowej, państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej, policji, a także formacji i wspólnot działających przy parafii. Życzenia i podziękowania dla emerytowanego ks. Pietruszki składali m. in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łukowie na czele ze starostą Dariuszem Szustkiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*