Łuków: awaria w miejskim żłobku, straty są duże. Były wady w projekcie budowlanym?

Na początku lipca w miejskim żłobku nastąpił wielomiejscowy duży przeciek z dachu, czego skutkiem był zalanie większości pomieszczeń budynku (w tym sal dla dzieci). Ponadto zalane zostały sprzęty wyposażenia budynku takie jak meble, zabawki, książki, sprzęt audio i wiele innych. Oczywiście placówka, choć oddana do użytku ledwie pół roku temu, była niezdatna do użytkowania przez dzieci. Straty są duże.

W celu wyjaśnienia powodów awarii powołano komisję. Przy udziale przedstawicieli wykonawców oraz inspektorów nadzoru inwestorskiego stwierdziła ona, że przyczyną zalania obiektu było spiętrzenie się wody na dachu i przedostatnie się jej pod pokrycie w miejscu połączenia liniowego zbiorczego koryta wód opadowych z dwiema połaciami dachowymi. Powodem tego była prawdopodobnie niewystarczająca przepustowość odpływu z filtrem wyłapującym zanieczyszczenia w studzience osadnikowej.

W związku z awarią odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta w Łukowie. W jego trakcie wypunktowano prawdopodobne wady w projekcie budowlanym żłobka, które bezpośrednio przyczyniły się do jego zalania. Projektanci obiektu nie podpisali protokołu z tego zebrania. Jak się dowiadujemy miasto jako inwestor zamierza obciążyć stosownymi kosztami winne osoby, oczywiście jeżeli takowe zostaną określone.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*