Łuków: brakuje śmietniczek dla czworonogów?

Wśród właścicieli psów i kotów z każdym rokiem rośnie świadomość na temat konieczności utrzymywania porządku po swoim pupilu. Sprzątanie odchodów zwierząt jest już społecznym obowiązkiem. Zdaniem radnego miejskiego Roberta Dołęgi w Łukowie należy postawić więcej śmietniczek z przeznaczeniem dla czworonogów.

Robert Dołęga, po konsultacja z mieszkańcami, zaapelował do burmistrza Piotra Płudowskiego o to, aby magistrat zakupił więcej śmietniczek, które posiadają możliwość wyrzucania do nich psich i kocich odchodów. Takich pojemników brakuje zarówno wśród bloków mieszkalnych, jak i w łukowskim parku. Zdaniem radnego Dołęgi środki na zakup śmietniczek mogą pochodzić m. in. z oszczędności, które zostaną po rozstrzygnięciu miejskich przetargów.

Na interpelację w jednym zdaniu odpowiedział burmistrz Płudowski, który zobowiązał się, że jeśli powstaną oszczędności w systemie gospodarki odpadami komunalnymi, wówczas zostaną zakupione kosze uliczne, które zostaną rozstawione na terenach znajdujących się pod miejską jurysdykcją.

Choć do momentu, w którym stwierdzić będzie można, czy takie oszczędności pozostały w kasie magistratu pozostało jeszcze trochę czasu, to jednego możemy być pewni. Robert Dołęga jest jednym z najdociekliwszych radnych i całą pewnością sprawa będzie przez niego stale monitorowana.

A czy Państwa zdaniem w Łukowie powinno znaleźć się więcej śmietniczek przeznaczonych dla czworonogów?

2 Komentarze

  1. nie tylko śmietniczek ale tych papierkow na kupska także pozatym edukacja ludzi o sprzątaniu!!! bo trawniki w bobkach ale jak nie maja gdzie wyrzucać…. to dzieci w rece biora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*