Łuków: czy powstanie hala widowiskowo-sportowa? Radny Województwa pokazuje salę w Puławach jako przykład [komentarze]

W swoich mediach społecznościowych radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł zamieścił zdjęcia z otwarcia nowoczesnej hali sportowej w Puławach z pytaniem, czy taka inwestycja powinna powstać także w Łukowie.

Dyskusja, która wywiązała się pod wpisem radnego Szczygła jest odpowiedzią na propozycje radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość, którzy w swoich propozycjach do budżetu Łukowa na 2022 roku uwzględnili projekt na budowę hali widowiskowo sportowej. Radny Ryszard Szczygieł za przykład pokazuje obiekt z pobliskich Puław. W miniony weekend została tam otwarta hala Grupa Azoty Arena. Oprócz wydarzeń sportowych ma być ona miejscem organizowania różnych koncertów oraz imprez kulturalnych. W oficjalnym otwarciu obiektu wziął udział Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

Michał Mulawa w trakcie otwarcia hali w Puławach

Warto pamiętać, że duży wkład w realizację tej inwestycji miała decyzja marszałka Jarosława Stawiarskiego, kiedy jeszcze był wiceministrem sportu, o wpisaniu nowej hali w Puławach na listę obiektów o strategicznym znaczeniu dla sportu. To pozwoliło przekazać na budowę hali 17 milionów złotych.

Nowoczesny obiekt w Puławach. Czy taki może powstać w Łukowie?

Jak dobrze wiemy radni klubu Prawo i Sprawiedliwość chcą, aby w Łukowie powstała nowa hala widowiskowo – sportowa. Złożyli oni już projekt budżetu na przyszły rok, który swoim zakresem obejmuje powstanie projektu takiej hali. Ma ona oczywiście zostać dopasowana do możliwości miasta i zapotrzebowania grup sportowych funkcjonujących na jego terenie. – Dzięki szczegółowej analizie zapotrzebowania i licznym rozmowom z mieszkańcami udało nam się ustalić strategiczne kierunki inwestycyjne na mapie naszego miasta – mówi radny Robert Dołęga. Jedną z przedstawionych propozycji jest wniosek radnego Dołęgi o wykonanie projektu hali widowiskowo – sportowej. Jego zdaniem jest ona oczekiwana przez mieszkańców, zaś jej powstanie rozwiąże problemy logistyczne z którymi obecnie borykają trenerzy i zawodnicy ćwiczący w łukowskich klubach sportowych.

Radny Województwa Ryszard Szczygieł swoim pytaniem dotyczącym budowy hali wywołał lawinę odpowiedzi. Postanowiliśmy przejrzeć kilka z nich:

,,Super pomysł. Trzymam kciuki, że się uda”

Pani Agata

,,Żeby coś takiego zbudować nie można się guzdrać z kawałkiem chodnika przy rzece. Przestać się kąpać latem w zalewie, krzycząc że jest się morsem. Trzeba zaufać wielu mądrym ludziom, porzucić swoją małostkowość, uszczypliwość oraz pyszałkowaty i złośliwy uśmieszek. Wyzbyć się kompleksu poprzednika. Trzeba pogonić klakierów medialnych, co klepią głupie i obraźliwe komentarze na wszystkich którzy mają inne zdanie, a ci klakierzy są zatrudnieni do przykręcania śrubek w szkole. Trzeba założyć długie spodnie, zamiast krótkich majtek. Pojechać do Warszawy i do Lublina a może Puław i zapytać jak inni to robią, skąd mają kasę. Trzeba być otwartym, kochać ludzi i brać się samemu do roboty, zamiast klepać co tydzień lajfy i pierdoły w intrenecie. Wtedy być może pojawi się szansa, podkreślam szansa żeby coś zbudować. Trzeba jeszcze mieć w sobie i się nią dzielić, dużo dobrej woli”

Pan Dariusz

,,Coś pięknego. Obiekt wart zachodu”

Pani Anna

,,Marzenia do spełnienia”

Pani Małgorzata

,,A że kto ma to zrobić? Jak chodnika nie potrafi ogarnąć… marzenie”

Pan Paweł

Jak widać czytelnicy liczą, że w Łukowie może powstać kiedyś obiekt podobny do tego w Puławach. Przypomnijmy, że po rozpatrzeniu składanych przez radnych wniosków, ostateczną decyzję o ich uwzględnieniu przy opracowywanym budżecie na przyszły rok podejmuje burmistrz Piotr Płudowski. Czy hala znajdzie uznanie w jego wizji Łukowa? To się okaże.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*