Łuków: drogi, chodniki i hala sportowa, czyli o co wnioskują radni PiS

Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość złożyli wniosek z propozycjami do przyszłorocznego budżetu. W przedstawionym dokumencie wnioskują oni m. in. o budowę oraz remonty miejskich ulic i chodników, rozbudowę oświetlenia, a także wykonanie projektu hali widowiskowo-sportowej. Ponadto radni zabiegają, aby trasa komunikacji miejskiej została poszerzona na obszary, które w tym momencie znajdują się poza jej zasięgiem.

Do 30 września można było składać wnioski do budżetu na nadchodzący rok. Z tej okazji skorzystali radni miejscy z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. W piśmie przekazanym Burmistrzowi Miasta Łuków radni PiS wnioskują o zabezpieczenie środków pieniężnych na szereg inwestycji drogowych, rekreacyjnych i budowlanych. Radni wnieśli także uwagi do zakresu funkcjonowania komunikacji miejskiej, która ich zdaniem powinna zostać rozszerzona na obszary znajdujące się poza jej zasięgiem.

Część z przedstawionych przez radnych propozycji wynika z kontynuacji inwestycji rozpoczętych w roku bieżącym. Jedną z nich jest utwardzenie nawierzchni targowiska miejskiego. – Inwestycja ta rozpoczęta była jeszcze za poprzedniego dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej, który administruje tym terenem. Myślę, że burmistrz Płudowski widząc znaczenie tej inwestycji zdecyduje się wpisać ją do opracowanego przez siebie projektu budżetu – mówi radny Leonard Baranowski.

Lwią cześć propozycji wniesionych przez radnych PiS stanowią inwestycje w infrastrukturę drogową. Radni zabiegają m.in. o długo wyczekiwaną budowę ulicy Rurowej, Sosnowej i Tartacznej.Potrzeby mieszkańców są duże, zaś budżet ograniczony. Dzięki szczegółowej analizie zapotrzebowania i licznym rozmowom z mieszkańcami udało nam się ustalić strategiczne kierunki inwestycyjne na mapie naszego miasta – mówi radny Robert Dołęga. Jedną z przedstawionych propozycji jest wniosek radnego Dołęgi o wykonanie projektu hali widowiskowo – sportowej. Jego zdaniem jest ona oczekiwana przez mieszkańców, zaś jej powstanie rozwiąże problemy logistyczne z którymi obecnie borykają trenerzy i zawodnicy ćwiczący w łukowskich klubach sportowych.

Przypomnijmy, że po rozpatrzeniu składanych wniosków, ostateczną decyzję o ich uwzględnieniu przy opracowywanym budżecie na przyszły rok podejmuje burmistrz Piotr Płudowski. Pismo radnych miejskich z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, które do Urzędu Miasta Łuków wpłynęło w miniony wtorek prezentujemy poniżej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*