Łuków: Mariusz Chudek rzucił mandat radnego, podjął stanowisko dyrektora w Bibliotece. ,,Co miałem zrobić – zrobiłem”.

Potwierdziły się nasze informacje. Mariusz Chudek zrezygnował z mandatu radnego powierzonego jemu przez mieszkańców na rzecz objęcia stanowiska dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie. Jak tłumaczy swoją decyzje? Co na to mieszkańcy i kto wskoczy na jego miejsce? Sprawdzamy!

Mariusz Chudek rezygnując z mandatu radnego starał się szeroko usprawiedliwiać i tłumaczyć swoją decyzję. W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta wygłosił przemówienie w trakcie którego podsumował swoją pracę w radzie. Namaścił także swojego następcę, który jego zdaniem zatroszczy się o mieszkańców, którzy głosowali na eks-radnego Chudka. Stwierdził wówczas, że jego zdaniem osiedle Klimeckiego (miejsce zamieszkania eks-radnego – przyp. red) jest ,,odpowiednio zaopiekowanie”. Wszakże trudno, aby było inaczej, jeżeli przez dwie wcześniejsze kadencje mieszkał tam poprzedni burmistrz Dariusz Szustek, który włożył wiele pracy w kierunku rozwoju tak Łukowa, jaki i okręgu wyborczego, w którym mieszka.

Mariusz Chudek był także gościem red. Marcina Jabłkowskiego w audycji ,,O tym się mówi” na antenie Radia Podlasie. Na antenie radia eks-radny Chudek argumentował swoją decyzję tym, że zrezygnował z mandatu udzielonego jemu po raz piąty, a więc pokazał on już na co go stać, a po nim nie tworzy się próżnia. Mówił też, że w Radzie Miasta jest już określony układ i pewne rzeczy są zablokowane, a co miał zrobić, to już zrobił. Jego zdaniem mieszkańcy zaakceptują jego decyzję. Do nas docierają jednak inne informacje. Część mieszkańców osiedla Klimeckiego, w tym przypadku bloków 7 i 8 czuje się rozczarowana decyzją eks-radnego Chudka. Choć nie chcą wypowiadać się pod nazwiskiem, to jak sami mówią – czujemy się oszukani, nie zrywa się umowy podpisanej w 2018 roku na dwa lata przed jej końcem.

Co dyrektor Mariusz Chudek obiecuje zrealizować pracując w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie już w najbliższym czasie?
– pozyskanie pieniędzy ze środków zewnętrznych – Unii Europejskiej;
– uruchomienie w pełnym wymiarze filii na os. Unitów Podlaskich (w tym momencie pracuje tam osoba zatrudniona jedynie na 1/2 etatu);
– przebudowa księgozbioru i zwiększenie ilości lektur;
– odbudowa kontaktów ze szkołami i przedszkolami.

Czy wszystkie obietnice Mariusza Chudka uda się jemu wprowadzić już w najbliższym czasie? Będziemy to sprawdzać. Tymczasem życie nie znosi próżni i zgodnie z prawem w jego miejsce ,,wskoczy” do Rady Miasta Łuków kolejna osoba. Będzie to kandydat, który uzyskał najwięcej głosów na liście z której kandydował Mariusz Chudek. Jest to Ireneusz Goławski, który z naszych informacji podejmie mandat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*