Łuków: nasze szkoły wśród najlepszych

Po raz kolejny szkoły Powiatu Łukowskiego znalazły się wśród najlepszych liceów i techników w opublikowanym  Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.

W Rankingu  Liceów 2022, Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki utrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły” i  uplasowało się na 21 miejscu w województwie lubelskim, zaś IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II zajęło 23 miejsce w województwie i otrzymało tytuł „Brązowej Szkoły.

W Rankingu Techników na 6 miejscu w województwie i 105 w Polsce uplasował się Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta i otrzymał tytuł „Srebrnej Szkoły”.  Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego, zajął 37 miejsce w województwie, zaś Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza uplasował się na 51 miejscu w województwie.

Wynik ten to efekt podsumowania całorocznej pracy szkoły. Zadecydowały o tym wysokie wyniki w czterech kryteriach: sukcesy uczniów w olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych  oraz  wyniki egzaminu zawodowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*