Łuków: ostatni tak ciepły dzień tego lata?

Dobra pogoda jest nieodłącznym elementem udanych wakacji. Bez słońca nie będzie udanej opalenizny, a bez opalenizny nie będzie udanych wakacji. Oczywiście mówimy o tym pół-żartem, pół-serio. Prawdą jednak jest fakt, że wakacje kojarzą nam się z upałami, słońcem i wypoczynkiem nad wodą. Sprawdziliśmy dla Państwa jaka będzie pogoda w najbliższe dni.

Upały już za nami

Niestety, nie mamy dobrych informacji. Zdaniem synoptyków z portalu Interia dzisiejszy poniedziałek jest ostatnim dniem tych wakacji, w którym temperatura w Łukowie zbliży się do 30 C. Według meteorologów, choć temperatury w wysokości 19-24 C utrzymać będą się aż do drugiej połowy września, to o upałach możemy już zapomnieć. Jest to dobra informacja zwłaszcza dla osób starszych oraz źle znoszących upały. Niekoniecznie cieszy ona najmłodszych, a także tych, którzy wkrótce zaczynają urlop.

Uwaga na deszcz i burze

Choć dzisiejszego dnia temperatura odczuwalna w centrum Łukowa wyniesie ponad 30 C, to jednak planując swój wypoczynek w mieście i okolicy należy wziąć pod uwagę prognozowane opady deszczu i burze. W Łukowie w dzień spaść może przelotny deszcz. Wieczorem opady mogą być większe, a ponadto wystąpić mogą burze.

A co nad morzem?

Gorsza pogoda martwi szczególnie te osoby, które mają zaplanowany urlop nad Bałtykiem. Dla wczasowiczów udających się nad polskie morze mamy jednak umiarkowanie optymistyczne wiadomości. Nad morzem, gdzie temperatury w sierpniu są stosunkowo niskie, synoptycy w przekroju całego miesiąca prognozują wyższą średnią temperaturę, aniżeli dla Łukowa. W takim razie nie pozostanie nic innego, jak tylko się spakować…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*