Łuków: radni pokazują efekty zmian budżetowych wprowadzonych przez koalicję PiS – Przymierze /WIDEO/

W grudniu minionego roku odbyła się budżetowa sesja Rady Miasta Łuków. W jej trakcie swój projekt budżetu zaproponowali, a następnie przegłosowali koleżanki i koledzy radni z klubów Prawo i Sprawiedliwość oraz Przymierze dla Ziemi Łukowskiej. Dzięki ich decyzji w budżecie znalazło się 15 inwestycji na terenie całego Łukowa.

Na fejsbukowym profilu radnego powiatu Bartłomieja Bryka ukazał się film przygotowany wspólnie przez niego i miejskich radnych, w którym opowiadają oni o efektach zmian wprowadzonych przez nich na grudniowej sesji budżetowej.

Jak mówią radni część z samorządowców od samego początku starała się narzucić narrację jakoby zachowanie koleżanek i kolegów radnych stanowiło blokowanie rozwoju miasta, to jednak po upływie niespełna roku w znacznej mierze zaczęli oni dostrzegać wartość i znaczenie inwestycji wprowadzonych do budżetu przez miejską koalicję.

W materiale wypowiadają się radni, którzy zabiegali o wykonanie poszczególnych zadań:

  • na ulicy Dmocha o remoncie tejże arterii i jego zakresie rozmawialiśmy z radnym Robertem Dołęgą;
  • na ulicy Stankiewicza o projekcie, a także o przyszłej budowie drogi opowiedział radny Andrzej Skwarek;
  • na miejskim targowisku zamieniliśmy kilka zdań na temat zasadności i zakresu remontu nawierzchni targowiska z radnym Leonardem Baranowskim;

Film wywołał lawinę reakcji, często przekraczających granicę dobrego smaku, zwłaszcza ze strony przeciwników miejskiej większości. Na swoim profilu społecznościowym radny powiatu Bartłomiej Bryk opublikował jednego z SMS’ów jakie dostał po publikacji filmiku. W krótkiej wiadomości osoba, której radny Bryk nie chciał zdradzić nazwiska pogardliwie nazywa materiał gniotem i życzy powodzenia w kampanii wyborczej. – Pewne zachowania mnie przerażają. Celowo usunąłem nadawcę wiadomości. Liczę, że w przyszłości podejmie on nieco bardziej konstruktywną debatę. Jednakże pokazuje to pewien trend w naszej lokalnej polityce, który należy piętnować. Warto także po raz kolejny zaapelować – możemy się różnić podglądami, ale rozmawiajmy merytorycznie kierując się obustronnym szacunkiem – napisał radny Bartłomiej Bryk. – Przykre jest to, że osoba o której mówimy sama na co dzień usiłuje publicznie rozliczać innych. Tymczasem z pełną świadomością i premedytacją utrzymuje wpis, który jest zwyczajnym kłamstwem (sugerujący, że lektorem w filmie jest radny województwa z PiS Ryszard Szczygieł – przyp. red.). Nieciekawe standardy. – zakończył radny Bryk.

źródło: profil Bartłomiej Bryk – Radny Powiatu Łukowskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*