Łuków: sprzęt warty ponad dwa miliony złotych trafi do Zarządu Dróg Powiatowych

Uniwersalne Urządzenie Motorowe UNIMOG. Wytrzymały, niezawodny i wielozadaniowy z 6-cio cylindrowym silnikiem wysokoprężnym. Taki sprzęt zostanie wkrótce zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Łukowie. Jego wartość to ok 2,5 miliona złotych. Na jego zakup samorząd Powiatu Łukowskiego pozyskał dwa miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Wspólnie ze starostą Dariuszem Szustkiem, dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Stanisławem Sokołem i Kierownikiem Służby Interwencyjnej Andrzejem Skwarkiem oglądaliśmy go w Rejonie Dróg Wojewódzkich we Włodawie – mówi Ryszard Szczygieł, radny Województwa Lubelskiego. Mamy do utrzymania 540 kilometrów dróg powiatowych. To pojazd, który może odśnieżać nasze drogi, kosić trawy, przycinać gałęzie, karczować pnie drzew, wyrywać korzenie, obkaszać i myć znaki – dodaje radny Szczygieł.

W programie jutrzejszej sesji Rady Powiatu Łukowskiego przewidziano dodatkowe 250 tysięcy złotych w zmianach budżetowych. W przypadku podjęcia stosownej uchwały przez radnych możliwe będzie ogłoszenie przetargu na zakup niespełna 17-tonowej maszyny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*