Łuków: sukces uczniów z ,,Rolnika”

Uczniowie “Rolnika” Magdalena Gałązka i Przemysław Krasucki z klasy 3TIA oraz Michał Szymanek z klasy 2TI, kształcący się w zawodzie technik informatyk znaleźli się w zaszczytnym gronie 48 osób z całej Polski, które awansowały do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. 

Organizatorami konkursu są: Urząd Miasta Torunia i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy wraz z instytucjami samorządowymi i naukowo-edukacyjnymi. Całą trójkę czeka teraz nowe wyzwanie – opracowanie projektu edukacyjnego promującego dziedzictwo polskiego astronoma: „Nauki Mikołaja Kopernika w XXI w. – jak je propagować?”. Jeśli uczniowie przebrną przez ten etap, będą reprezentować swoją szkołę i nasz powiat w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku w Toruniu. Opiekunami uczniów są nauczyciele: Małgorzata Wiącek i Michał Świder.

Rok 2023 jest 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika – człowieka, który wprawił w ruch nie tylko naszą planetę, ale przy okazji zmienił niewątpliwie bieg historii. Z tego powodu został on ogłoszony rokiem Kopernika i w związku z tym organizowanych jest wiele imprez, sympozjów.

Trzymajmy więc wszyscy kciuki!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*