Łuków: wyłapują łamiących zakazy

Początek kwietnia jest czasem wzmożonej pracy dla łukowskich policjantów. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, razem z żołnierzami WOT patrolują ulice miasta, a także okolicznych miejscowości, sprawdzając czy mieszkańcy przestrzegają przepisów. Niestety znów ujawnili kilkunastu mieszkańców naszego regionu, którzy nie stosowali się do zaleceń.

Wprowadzone ostatnio ograniczenia umożliwiają jedynie swobodne przemieszczanie się w celach bytowych, zdrowotnych, zawodowych.  To czas nowych zadań dla policjantów z Łukowa, Adamowa i Stoczka Łukowskiego, których od kilku dni w służbie wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi patrolując ulice sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. Zdecydowana większość mieszkańców naszego rejonu jest odpowiedzialna i stosuje się do nowych przepisów, przemieszczając się tylko w uzasadnionych przypadkach i okolicznościach.

Jednak zdarzają się też i nieodpowiedzialne osoby, które swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla nie tylko dla siebie, ale też i innych. Tylko od początku kwietnia policjanci stwierdzili kilkanaście przypadków naruszenia przepisów dotyczących zakazu zgromadzeń i przemieszczania się.

Jako naganny przykład niech posłuży między innymi  przypadek 23-latka z gminy Borowie, który przewoził troje pasażerów. Młodzi ludzie oświadczyli, że wyjechali  „w celach rozrywkowych, bo nudziło im się w domu”. Za naruszenie przepisów dotyczących przemieszczania się osób z wyjątkiem określonych sytuacji, kierowca nissana i jego pasażerowie zostali ukarani mandatami.

Kolejnym przykładem nieodpowiedzialnego zachowania było spotkanie towarzyskie jakie urządziło sobie siedmiu mieszkańców naszego miasta. Mężczyźni stali na chodniku w bardzo bliskiej odległości od siebie i tłumaczyli policjantom, że chcieli jedynie spotkać się ze sobą i porozmawiać. Wszyscy za naruszenie obowiązujących obecnie przepisów zostali ukarani mandatami. Podobnie stało się w przypadku czterech mieszkańców gminy Stoczek Łukowski, którzy urządzili sobie spotkanie towarzyskie przy sklepie.  Mandatem został też ukarany 21-latek z gminy Łuków, który spotkanie towarzyskie „uświetnił” ogniskiem zorganizowanym dla kolegów.

Z kolei do sądu zostanie skierowany wniosek przeciwko 48-latkowi, który szedł ulicami Łukowa z naruszeniem przepisów dotyczących przemieszczania się osób z wyjątkiem określonych sytuacji, a następnie awanturując się zakłócił ład i porządek publiczny.

O tych i o kilku innych przypadkach naruszenia przepisów dotyczących zakazu zgromadzeń i przemieszczania się dodatkowo zostaną powiadomione służby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*