Łuków: Zapal Znicz Bohaterom 2021

Stowarzyszenie Przyjazny Łuków zaprasza do udziału w akcji ,,Zapal Znicz Bohaterom 2021’’. Członkowie i sympatycy stowarzyszenia zapraszają mieszkańców Łukowa w najbliższą sobotę na Plac Solidarności i Wolności, gdzie od godziny 10:00 będą rozdawać biało – czerwone znicze.

1 listopada w Kościele katolickim oznacza uroczystości Wszystkich Świętych. Pierwszy dzień listopada kojarzy się wielu łukowianinom z grobem bliskich im osób, z zatłoczonym cmentarzem, dla innych z symboliczną wiązanką, zaś kolejnym z modlitwą i pamięcią o tych, którzy przegonili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak tego szczególnego dnia wybieramy się z całymi rodzinami na cmentarz i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, zostawiając pamiątkowe kwiaty, zapalając ten “płomyk pamięci”, wierząc, że już cieszą się oni chwałą. Stowarzyszenie Przyjazny Łuków zachęca, aby tego dnia po nawiedzeniu grobów najbliższych odwiedzić także mogiły tych, którzy są naszymi Bohaterami i którzy często polegli za Polskę. Aktywiści zachęcają do udziału w akcji także samorządowców z Łukowa.

– Celem naszej akcji jest stworzenie warunków do tego, aby łukowianie pamiętali w dniu Wszystkich Świętych o grobach naszych wspólnych Bohaterów. O tych osobach, które zginęły za wolną Ojczyznę – mówi członek stowarzyszenia i radny powiatu, Bartłomiej Bryk. Co istotne, nie narzucamy im na jakich grobach mają postawić znicze – każdy ma swoich bohaterów, którym zechce oddać hołd – dodaje Bryk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*