Łuków: zbliża się sezon letni

Już za kilka dni mieszkańcy Łukowa będą mogli korzystać z zalewu Zimna Woda. Wieloletnia modernizacja zalewu i jego otoczenia przyniosła oczekiwane efekty. Trzeba przypomnieć, że inicjatorem oraz realizatorem pierwszego etapu modernizacji był poprzedni burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.

Za jego kadencji miasto przystąpiło do kompleksowej kilkuetapowej rewitalizacji zalewu. Pamiętamy, że na początek, firma Budownictwo Wodne ze Stalowej Woli po wypuszczeniu wody pogłębiła i oczyściła dno zalewu. Następnie wzmocniono brzegi oraz wykonano molo, plażę oraz ciąg pieszo – rowerowy wokół zbiornika. W poprzedniej kadencji do zalewu PUIK doprowadził wodociąg oraz kanalizację.

Na kolejny etap związany z modernizacją otoczenia zalewu Burmistrz Dariusz Szustek pozyskał dofinansowanie 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego. Formanie środki do miasta wpłynęły po 2018 roku. Kolejny etap prac nad modernizacją łukowskiego zalewu trwa od października 2019 roku. Do tej pory wyburzony został obiekt pełniący funkcję stacji uzdatniania wody, a w jego miejscu powstały nowe parkingi, na których łącznie będzie ponad 200 miejsc parkingowych. Dziś jest czas podsumowań. Trzeba powiedzieć , że dobry plan, który powstał przy udziale radnych i poprzedniego Burmistrza Dariusza Szustka został zrealizowany.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*