Marcin Mateńko odwołany z Prezydium Rady Powiatu. Jest nowy wiceprzewodniczący.

Podczas trwającej właśnie sesji Rady Powiatu Łukowskiego doszło do zmiany na stanowisku wiceprzewodniczącego. Marcina Mateńko, który do tego momentu pełnił tę funkcję, zastąpił Jacek Krzyszczak.

Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji na ręce przewodniczącego rady Karola Ciołka wpłynęło pismo od radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Zechcieli oni, aby do porządku obrad zostały wprowadzone dwa punkty. Dotyczyły one odwołania obecnego i powołania nowego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

Porządek ten został przyjęty. Następnie radni głosowali nad odwołaniem ze stanowiska Marcina Mateńko. Za jego odwołaniem głosowało 13 z 18 głosujących podczas sesji radnych. Kolejnym punktem było powołanie nowego wiceprzewodniczącego. Stanowisko te objął Jacek Krzyszczak z klubu PiS. Jego kandydaturę poparło 14 z 21 głosujących podczas sesji radnych.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie odwołanie Marcina Mateńko z Prezydium Rady ma związek z wycofaniem poparcia jego kandydatury na to stanowisko przez klub radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*