Mistrzostwa Polski: życiowy sukces Julii Linkiewicz

Julia Linkiewicz (Olimpijczyk Łuków) zdobyła tytuł Wicemistrza Polski w podnoszeniu ciężarów U-15. Zawody – Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików – rozegrane zostały między 15 i 18 października w Nowym Tomyślu w woj. wielkopolskim. W Mistrzostwach wystartowało ponad 240 zawodniczek i zawodników z 61 klubów z całej Polski.

W zawodach wystąpili reprezentacji dwóch klubów z powiatu łukowskiego: Olimpijczyka Łuków i ŁKS Orlęta Łuków. Swój życiowy sukces wywalczyła Julia Linkiewicz (Olimpijczyk), która w kategorii wagowej do 64 kg zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Łukowianka, podopieczna trenera Roberta Dołęgi uzyskała wynik 114 kg w dwuboju (52 kg w rwaniu, 62 kg w podrzucie), co jest też rekordem życiowym zawodniczki.

Jak informuje trener R. Dołęga, srebrny krążek wywalczony przez Julię Linkiewicz jest na chwilę obecną jedynym wywalczonym w sporcie olimpijskim przez reprezentanta łukowskiego klubu na szczeblu Mistrzostw Polski. Ponadto w Mistrzostwach kolega klubowy Julii, Piotr Zachoszcz, w najlżejszej kategorii wagowej chłopców do 45 kg zajął 9 miejsce (84 kg w dwuboju).

Natomiast ŁKS Orlęta Łuków reprezentowali w Nowym Tomyślu Oliwia Markiewicz i Andżelika Młynarczyk oraz Błażej Borkowski. Po zaciętej walce, z nowymi rekordami życiowymi i zaliczeniem 5 podejść, 13-letnia Andżelika zajęła IV miejsce (101 kg w dwuboju). Na piątej pozycji uplasowała się Oliwia Markiewicz (kategoria 45 kg, 67 kg w dwuboju), a VI miejsce w tej samej kategorii wagowej wywalczył Błażej Borkowski (91 kg w dwuboju).

W klasyfikacji województw zwyciężyło woj. wielkopolskie, przed mazowieckim i woj. lubelskim. Najlepszym klubem okazał się Budowlani Całus Nowym Tomyśl. ŁKS Orlęta zostały sklasyfikowane na 21 miejscu, a Olimpijczyk we współzawodnictwie zajął 35 miejsce.