Nowe oświetlenie w Gminie Stanin

Trwają zaawansowanie prace związane z wymianą oświetlenia w Gminie Stanin na lampy typu LED. W miejsce rtęciowych i sodowych lamp zainstalowane zostanie innowacyjne oświetlenie skonstruowane tak, by jak najefektywniej wykorzystywać strumień światła. W całej gminie wymienionych zostanie 1101 punktów świetlnych.

Poza tym, że stare oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne, projekt  zakłada budowę nowej linii oświetlenia w Borowinie oraz na boiskach sportowych w Jeleńcu i Zastawiu.
W Borowinie zbudowana zostanie nowa linia kablowa na dwóch odcinku o długości 258 i 1230 metrów.
Na boisku w Jeleńcu, zainstalowanych zostanie 6 nowych stalowych masztów oświetleniowych, które wyposażone będą w 48 naświetlaczy LED.
W Zastawiu na terenie boiska również zainstalowanych zostanie 6 stalowych masztów oświetleniowych, na których zainstalowanych zostanie 16 szt. naświetlaczy LED.

Jak mów Wójt Krzysztof Kazana: Inwestycja bardzo ważna i długo wyczekiwana z uwagi na bezpieczeństwo naszych mieszkańców realizowane jest zgodnie z harmonogramem.

Wartość projektu wynosi ponad 1,5 mln zł.

Władze Gminy Stanin dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa Lubelskiego, na realizację projektu uzyskały ponad 1 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Wszystko to w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.5 Promocja niskoemisyjności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*