Orlęta Łuków przed ważnym meczem w Żmudzi

Runda wiosenna rozgrywek IV ligi lubelskiej wkracza w decydującą fazę. Do końca sezonu pozostało już zaledwie 270 minut gry. W tym czasie łukowskie Orlęta rozegrają spotkania z Victorią Żmudź, Lewartem Lubartów i Startem Krasnystaw. Podopieczni Roberta Różańskiego wciąż walczą o utrzymanie.

Trzy mecze przed końcem sytuacja żółto-czerwonych nie jest prosta, lecz wciąż wszystko spoczywa w nogach zawodników. Obecnie łukowskie Orlęta zajmują 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów i przewagą 5 punktów nad strefą spadkową. Należy jednak zauważyć, że to ile drużyn utrzyma się na czwartoligowym poziomie zależy również od losów trzecioligowego Podlasie Biała Podlaska, które na tę chwilę znajduje się w strefie spadkowej III ligi lubelsko – podkarpackiej. Jeśli taka sytuacja się utrzyma, wówczas Orlęta Łuków muszą zająć co najmniej dwunasta lokatę, aby się utrzymać.

Wobec tego niezwykle istotnym będzie już najbliższy mecz w Żmudzi z tamtejszą Victorią. Choć piłkarze ze Żmudzi znajdują się zdecydowanie wyżej, aniżeli zespół z Łukowa, to żółto-czerwoni pokazywali już w tym sezonie, że potrafią utrzeć nosa przeciwnikom z wyższych lokat. Zwłaszcza, że Victoria w tym sezonie nie walczy już o wyższe cele. Czy tak będzie również tym razem? Będziemy się temu przyglądać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*