OSP Stanin ma nowy rozpierak kolumnowy

Jednostka OSP Stanin zakupiła rozpierak kolumnowy, wspornik progowy oraz przecinak do szyb. Zakup sprzętu został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach programu dofinansowania zakupu sprzętu i wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wartość zadania – 26 688,54 zł

Wkład Gminy Stanin – 16 688,54 zł

Dofinansowanie WFOŚiG w Lublinie – 10 tys. zł

– OSP Stanin to jedyna jednostka z terenu gminy Stanin należąca do KSRG, dążymy do tego aby druhowie mieli jak najlepszy sprzęt. Narzędzia, które zakupi jednostka zwiększą gotowość bojową druhów i poprawią bezpieczeństwo mieszkańców – twierdzi wójt Krzysztof Kazana – twierdzi wójt Krzysztof Kazana

-Zakup rozpieraka kolumnowego wraz z osprzętem da możliwość bardziej efektywnego działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Staninie podczas akcji ratowniczych. Strażacy ochotnicy szybciej wydostaną osobę poszkodowaną z wraku pojazdu a także zmniejszy się ryzyko wycieku olejów, paliwa i płynów eksploatacyjnych z pojazdów na powierzchnie – mówi Piotr Lendzion.

Rozpierak kolumnowy służy do rozpierania, rozszerzania, prostowania części karoserii samochodowych, osprzętu silnikowego i wycinania szyb pojazdów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*