Pędził bimberek w tajemnicy przez mundurowymi

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego, ponad 20 litrów gotowego alkoholu i 400 litrów „zacieru” zabezpieczyli policjanci w jednym z domów w gminie Łuków. Funkcjonariusze weszli do mieszkania, gdy 48-latek „produkował” nielegalny trunek w przedsionku. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności.

Wczoraj łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, że mieszkaniec gminy Łuków może nielegalnie produkować alkohol. Przeszukując dom 48-latka funkcjonariusze znaleźli w przedsionku uruchomioną domową „linię produkcyjną”. Produkowany alkohol zbierał się w garnku.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że alkohol produkuje na własne potrzeby. Przeszukując mieszkanie mundurowi znaleźli ponad 20 litrów wyprodukowanego przez 48-latka alkoholu. Dodatkowo znaleźli również plastikowe pojemniki z 400 litrami tzw. zacieru, który przygotowany już był do „procesu”  produkcyjnego. Policjanci zabezpieczyli całą „aparaturę”, nielegalny alkohol i zacier. Wkrótce 48-latek usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów o wyrobie napojów spirytusowych grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*