Powiat Łukowski: budżet na 2021 rok przyjęty niemal jednogłośnie

Trwa sesja Rady Powiatu Łukowskiego. Sesja niezwykle ważna, bo w jej trakcie głosowany jest budżet Powiatu Łukowskiego na przyszły rok. Powiatowi rajcy przed kilkoma minutami oddali swoje głosy. Tablica zaświeciła się na zielono. Budżet Powiatu Łukowskiego został przyjęty niemal jednogłośnie. Od głosu wstrzymał się jeden radny. Choć obrady trwają zebraliśmy dla Państwa najświeższe komentarze.

W związku z zagrożeniem koronawirusem kolejna sesja Rady Powiatu Łukowskiego odbywa się w trybie zdalnym. Choć obrady trwają zebraliśmy dla Państwa najświeższe komentarze.

– Myślę, że możemy sobie wzajemnie pogratulować, moim zdaniem, bardzo dobrej współpracy jaka miała miejsce w minionym okresie i tej, która jeszcze przed nami – mówił jeszcze przed głosowaniem starosta Dariusz Szustek.

Starosta Dariusz Szustek

– My jako samorząd zrobiliśmy wszystko, aby pozyskać jak najwięcej środków zewnętrznych. A tych jest niezwykle dużo. Choć na świecie mamy pandemię i większość zwalnia, tak my przyspieszamy. Należy w tym miejscu wspomnieć również dobrą współprace z Sejmikiem i jego radnym, Ryszardem Szczygłem. Czekamy na ocenę mieszkańców. – skwitował radny Władysław Karaś.

Wiceprzewodniczacy Jacek Krzyszczak i radny Władysław Karaś

– Cieszę się, że współpraca i wspólny dialog prowadzony przez wszystkie strony w Radzie Powiatu Łukowskiego daje wymierne efekty. Słowa uznania dla Zarządu Powiatu i starosty Dariusza Szustka, bo zarówno rok 2020, jak i rok 2021 wygląda i wyglądać będzie imponująco – relacjonuje nam radny Bartłomiej Bryk.

Radni Bartłomiej Bryk, Władysław Karaś, Krzysztof Gajowy

– My jako radni będziemy czuwali, aby wypracować dochody, które zawarte są w budżecie. Im większe mamy dochody, tym więcej możemy poświęcić na inwestycje. A są to kwoty imponujące. 194 miliony złotych po stronie wydatków robi wrażenie. W ciągu dwóch lat w Powiecie Łukowskim nastąpi poprawa na 20% naszych dróg. A przecież zaplanowane są równie duże inwestycje w oświatę i lecznictwo – mówił radny Zbigniew Zemło.

– Żałuję, że musimy obradować w systemie zdalnym. Budżet Powiatu Łukowskiego na 2021 jest budżetem bardzo ciekawym i ma wiele wyzwań. Widzę też zagrożenia. Dlatego w ciągu roku Zarząd musi nad nim czuwać – mówił radny Leszek Świętochowski, który jako jedyny wstrzymał się od głosu.

W budżecie Powiatu Łukowskiego po stronie inwestycji zaplanowano 71 mln złotych, a po stronie dochodów – 194 mln złotych. ,,Za” przyjęciem budżetu Powiatu Łukowskiego na 2021 zagłosowali niemal wszyscy obecni na sali radni. Wstrzymał się jeden radny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*