Powiat Łukowski: na ulicach słyszymy komunikaty o pozostaniu w domach

Od kilku dni po ulicach Łukowa, Adamowa i Stoczka Łukowskiego jeżdżą radiowozy, z których słychać komunikat o zagrożeniu koronawirusem. Policjanci apelując o przestrzeganie ograniczeń proszą mieszkańców, by pozostali w domach.

Stan epidemii to czas nowych zadań dla policjantów. Dlatego codziennie mundurowi wspierają służby sanitarne w walce z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Wprowadzone ostatnio ograniczenia umożliwiają jedynie swobodne przemieszczanie się w celach bytowych, zdrowotnych, zawodowych. Mundurowi proszą o odpowiedzialne zachowanie w szczególności o przestrzeganie ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Ważne jest, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie stosować się do poleceń funkcjonariuszy.

Od kilku na ulicach Łukowa, Adamowa i Stoczka Łukowskiego można zauważyć radiowozy policyjne i usłyszeć emitowany komunikat skierowany do mieszkańców. Używając urządzeń nagłaśniających mundurowi odczytują komunikat o treści: 

“Tu Policja,
W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach.
Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów.

Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.
Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.”

W nadawanym komunikacie mundurowi proszą mieszkańców, żeby pozostali w swoich domach i mieszkaniach, a ci którzy muszą być poza domem, by unikali bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.

Inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*