Powiat Łukowski: ogromne kwoty dla Gminy z naszego terenu

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. Kto z terenu Powiatu Łukowskiego otrzyma kasę?

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wsparcie otrzymali:

  • Powiat Łukowski 2 000 000 zł
  • Miasto Łuków 1 000 000 zł
  • Gmina Wojcieszków 1 000 000 zł
  • Gmina Stanin 800 000 zł
  • Gmina Krzywda 500 000 zł
  • Gmina Trzebieszów 500 000 zł

Jakie działania zostaną zrealizowane wkrótce w naszym regionie?

RFIL – inwestycje bliskie ludziom w naszym województwie.

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do tej pory dzięki RFIL na konta gmin popłynęło już w sumie miliardy złotych.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły do dużych miast, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych. Choć Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, efekty jego działania mogą być globalne. Lokalne inwestycje dają impuls do rozwoju całego kraju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*