Powiat Łukowski: PiS zdecydowanie wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego

We wszystkich komisjach z terenu powiatu łukowskiego zliczono już głosy oddane we wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza w wyborach zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. W samym Łukowie i Powiecie Łukowskim partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała wynik na poziomie 71,73%. Rekordowa była również frekwencja na Ziemi Łukowskiej, która wyniosła 42,49%.

W Łukowie swój głos na Prawo i Sprawiedliwość oddało 58,36% wyborców (6 195 osób). Na Koalicję Europejską zagłosowało 27,51% wyborców (2 920 osób). Trzecie miejsce przypadło Konfederacji, która uzyskała 4,84% głosów (514 osób). W porównaniu do areny krajowej w Łukowie zaskakująco niski wynik odnotowało lewicowe ugrupowanie Roberta Biedrona ,,Wiosna” uzyskując zaledwie 3,42% głosów (363 osób).

Jeśli weźmiemy pod lupę wyniki z całego powiatu łukowskiego, to zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości wygląda jeszcze bardziej imponująco. Na ugrupowanie J. Kaczyńskiego zagłosowało tutaj 71,73% głosujących (25 558 osób). Druga Koalicja Europejska odnotowała poparcie na poziomie 17,31% (6 168 osób).

Ze wstępnych informacji (99% zliczonych lokali wyborczych) do Parlamentu Europejskiego z województwa lubelskiego weszli: Elżbieta Kruk (PiS), Beata Mazurek (PiS) i Krzysztof Hetman (KE).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*