Powiat Łukowski: radni podjęli uchwałę, samorząd zakupi ciężki sprzęt za ponad 2 miliony złotych

Jednym z punktów obrad dzisiejszej sesji Rady Powiatu Łukowskiego było podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Powiatu na 2021 rok. W zmianach zawarto dodatkowe 250 tysięcy złotych celem zakupu nowego sprzętu drogowego. Radni uchwałę tę podjęli, dzieki czemu już wkrótce będzie można ogłosić przetarg na zakup Uniwersalnego Urządzenia Motorowego UNIMOG.

Uniwersalne Urządzenie Motorowe UNIMOG. Wytrzymały, niezawodny i wielozadaniowy z 6-cio cylindrowym silnikiem wysokoprężnym. Taki sprzęt zostanie wkrótce zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Łukowie. Jego wartość to ok 2,5 miliona złotych. Na jego zakup samorząd Powiatu Łukowskiego pozyskał dwa miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Pozyskanie dofinansowania, a także dalsze działania zwiążane z zakupem ciężkiej maszyny to zasługa naszej ,,grupy inicjatywnej” – mówił na sesji starosta Dariusz Szustek. Mówiąc o grupie inicjatywnej miał na myśli radnego Województwa Lubelskiego Ryszarda Szczygła, a także radnego Powiatu Łukowskiego Władysława Karasia.

Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli stosowną uchwałę, która pozwoli już wkróce ogłosić przetarg. – Słowa uznania należą się także radnemu Karasowi, który od A do Z przygotował wniosek. Następnie musieliśmy go pilitować, a także dbać, aby nigdzie nie utknął. Mi osobiście zależy, aby pojazd trafił do Powiatu Łukowskiego możliwie jak najszybciej i będę tego pilnował – dodawał radny Szczygieł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*