Powrót do nauki stacjonarnej od 18 stycznia, klasy 1-3.

Ja informuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek: – Od poniedziałku, 18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej.

Podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Minister Przemysław Czarnek powiedział, że – “uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III jest bardzo ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Po wielu konsultacjach wypracowaliśmy wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych. Są to zalecenia do zrealizowania wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Minister odniósł się również do ogólnopolskiej akcji testowania nauczycieli: – Dziś uruchomiliśmy ogólnopolskie badanie nauczycieli na obecność koronawirusa. Przebiega ona zgodnie z planem i harmonogramem. Nie ma żadnych zakłóceń. Badanie będzie trwało do piątku”.

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*