Rzymy Rzymki: śmiertelny wypadek

Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Rzymy Rzymki. Kierujący alfą romeo zderzył się z 51-letnim rowerzystą. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Rower nie miał obowiązkowego oświetlenia.

Wczoraj po godzinie 20.00 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Rzymy Rzymki. Ze zgłoszenia wynikało, że rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy, że potrzebna jest pomoc medyczna. Mundurowi którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Alfa Romeo 19-latek z gminy Ulan Majorat zderzył się z kierującym rowerem 51-letnim mieszkańcem tej samej gminy. W wyniku wypadku rowerzysta doznał obrażeń ciała i mimo długotrwałej reanimacji zmarł.

 Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że rower którym poruszał się pokrzywdzony mężczyzna nie był wyposażony w obowiązkowe oświetlenie. Ponadto dowiedzieli się, że 51-latek jadąc swym jednośladem prawdopodobnie zjechał na przeciwny pas jezdni, wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy. Teraz policjanci pod nadzorem Prokuratora będą prowadzili śledztwo, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci apelują! Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak elementów odblaskowych zagraża ich bezpieczeństwu na drodze.  Rowerzysta bądź pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu powoduje duże zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznieominąć pieszego. Zatem stosujmy się do przepisów, chrońmy nasze życie i zdrowie, nośmy odblaski!

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*