Sposób na niedzielę? ŁOK odpowiada: teatr!

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na ostatnie spotykanie z cyklu ,,Niedziela z teatrem”. W niedzielę przed łukowską publicznością zaprezentuje się teatr lalek Scena Elffów w przedstawieniu ,,Sklep z zabawkami” na podstawie powieście C. Collodiego ,,Pinokio”.

Każdy z nas zna Pinokia. Tym razem ukochana przez dzieci postać drewnianego chłopca mieszka w niezwykłym Sklepie z zabawkami. Marionetkowy Pinokio ma trudne zadanie: udowodnić widzom, że jego historia jest prawdziwa i że bajek potrzebują zarówno dzieci jak i dorośli. Kto mu pomoże? Czy zabawkom uda się ocalić magiczny świat? Ten autorski teatr lalkowy dla dzieci, działający w klubie SPATiF – jak sam twierdzi – łamie konwenanse w sztuce. Tworzy nowe, interdyscyplinarne formy artystyczne. Jeden interaktywny projekt – przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – może zawierać: różne rodzaje lalek teatralnych, muzykę na żywo, taniec, śpiew, rytm, słowo, plastykę oraz improwizację.

Jego twórcy zaczęli działalność osiem lat temu i od tamtej pory organizują profesjonalne spektakle dla różnych grup wiekowych. Najmocniejszą stroną Sceny Elffów są lalki – małe dzieła sztuki. Delikatne marionetki, wesołe pacynki, rozgadane muppety wciągają widzów w magiczny świat. Twórcy nie uznają podziału na scenę i widownię, podczas występów publiczność śpiewa, klaszcze i decyduje o losach bohaterów, dzięki czemu spektakl jest okazją do wspólnej zabawy dla całej rodziny.

Spektakle odbędą się w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury w niedzielę 9 czerwca 2019 roku o godzinach 15:30 i 17:30. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w kasie Kina Łuków oraz online (KLIK). Po każdym z dwóch seansów ośrodek kultury zaprasza na spotkanie z lalkarzami, podczas którego dzieci poznają tajemnice tworzenia lalek teatralnych oraz ich animacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*