Stanin: dzieciaki z wizytą u mundurowych

Komendę Powiatową Policji w Łukowie odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół w Staninie. Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie. Uczniom zaprezentowano też umiejętności psów służbowych.

Komenda Powiatowa Policji w Łukowie prowadzi wiele programów prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. W trakcie roku szkolnego policjanci z sekcji ds. nieletnich i patologii wydziału prewencji spotykają się z dziećmi i młodzieżą, która ten czas chce poświęcić na poznanie wiadomości związanych między innymi z ich bezpieczeństwem. Na spotkaniach takich policjanci uczą dzieci i młodzież bezpiecznego spędzania czasu wolnego, poruszania się w miejscach publicznych oraz unikania zagrożeń. W ramach tych programów uczniowie z różnych szkół odwiedzają komendę Policji oglądając umundurowanie policjantów i część sprzętu będącego na wyposażeniu Policji.

W piątek komendę odwiedzili trzecioklasiści z Zespołu Szkół w Staninie.  Jak zawsze dużym zainteresowaniem naszych gości cieszyły się radiowozy oraz ich wyposażenie. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć wnętrze radiowozu i dowiedzieć się, jak działa zainstalowany w nim sprzęt. Jednak największe zainteresowanie dzieci skupiły na sobie psy służbowe. Przygotowany przez przewodników i ich podopiecznych pokaz tresury, uczniowie nagrodzili gromkimi brawami. Przy okazji pokazu policjanci opowiedzieli dzieciom, jak należy zachowywać się i bronić podczas spotkania z bezpańskim oraz agresywnym psem.

Ta wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów, zaś wrażenia ze spotkania z policjantami, z pewnością będą przekazywane koleżankom i kolegom. Być może również to  spotkanie z Policją będzie dla niejednego z nich inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*