Stanin: jechał za szybko i wpadł z narkotykami

Wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 5 lat pozbawienia wolności. To konsekwencje z jakimi musi liczyć się 30-latek z gminy Stanin. Kierujący audi mężczyzna przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po chwili okazało co jeszcze „ma na sumieniu”. W kieszeni jego kurtki były narkotyki.

W sobotę przed południem policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się w Tuchowiczu drogą wojewódzką numer 807. Na tym odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 kilometrów na godzinę. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tym  miejscu ta prędkość jest przekraczana. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.

Po godzinie 10:00 policjanci sprawdzili prędkość jadącego tą drogą samochodu marki Audi. Okazało się, że mężczyzna kierujący tym pojazdem o 23 kilometry na godzinę przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli pojazd i sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Mimo wyraźnego sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu, kierowca nie wykonał polecenia i rozpoczął ucieczkę. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego osobówką 30-latka. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć swego zachowania. Po chwili policjanci dowiedzieli się co zatrzymany „ma na sumieniu”. Mundurowi w kieszeni jego kurtki znaleźli foliowy woreczek ze sproszkowaną substancją. Po sprawdzeniu okazało się, że było to ponad 10 gramów mefedronu.

Młody mężczyzna został zatrzymany. Już stracił prawo jazdy i usłyszał zarzuty. Za posiadanie niedozwolonej substancji psychotropowej, za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy autem pomimo wydania przez policjanta poruszającego się pojazdem z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi polecenia zatrzymania grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna  i zakaz kierowania pojazdami.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*