Stoczek Łukowski: dzieci z wizytą w komisariacie

Wczoraj Komisariat Policji odwiedziły dzieci spędzające wakacyjny czas w Stoczku Łukowskim. Mali goście obejrzeli radiowozy oraz część sprzętu używanego przez policjantów w służbie. Wszyscy mogli dowiedzieć się nie tylko jak pełnią służbę policjanci, ale także jak radzić sobie z niebezpieczeństwami z jakimi mogą się spotkać w domu, podczas wypoczynku i w drodze do przedszkola.

Policjanci prowadzą wiele programów prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Również w trakcie wakacji mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą, która ten czas spędza w naszym regionie. Na spotkaniach takich policjanci uczą dzieci bezpiecznego spędzania czasu wolnego, poruszania się w miejscach publicznych oraz unikania zagrożeń. W ramach tych programów dzieci odwiedzają komendę i komisariaty oglądając umundurowanie policjantów i część sprzętu będącego na wyposażeniu Policji.   

Wczoraj Komisariat Policji odwiedziły dzieci spędzające wakacyjny czas w Stoczku Łukowskim. Mundurowi przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku i zasady bezpiecznych zachowań na drodze i nad wodą. Jak zawsze dużym zainteresowaniem naszych małych gości cieszyły się radiowozy i ich wyposażenie. Maluchy mogły dokładnie obejrzeć wnętrze radiowozu i dowiedzieć się, jak działa zainstalowany w nim sprzęt. Każde dziecko, chciało również usiąść za kierownicą radiowozu i przymierzyć policyjną czapkę.

Spotkania policjantów z dziećmi mają na celu propagowanie bezpiecznych form wypoczynku oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci nie tylko w trakcie „wakacyjnej laby”. Dziękując za spotkanie dzieci obiecały, że nie tylko podczas wakacji, ale też w roku szkolnym będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*