Stoczek Łukowski: pijany wiózł dziecko

Totalny brak wyobraźni i zdrowego rozsądku. Tak można określić zachowanie 40-latka z gminy Łuków. Nie dość, że kierował volkswagenem i miał 2 promile alkoholu w organizmie, to w aucie wiózł 3-letniego synka. Dalszą jazdę przerwali mu policjanci ze Stoczka Łukowskiego, którzy zauważyli poruszającą się „wężykiem” osobówkę.

We wtorek przed południem policjanci ze Stoczka Łukowskiego w Sięciaszce zauważyli, że jadący przed nimi volkswagen kilkakrotnie zjechał z jezdni na pobocze. Auto jechało „wężykiem”. Mundurowi domyślili się, że z kierującym osobówki dzieje się coś niepokojącego. Przeczucie nie myliło ich. Zatrzymany do kontroli drogowej 40-latek z gminy Łuków unikał bezpośredniej rozmowy z policjantami. Mimo takich „wybiegów” funkcjonariusze poczuli od niego charakterystyczną woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymany 40-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Taki „wynik” nie był zaskoczeniem dla policjantów, bardziej zdziwiło ich, że nieodpowiedzialny kierowca wiózł w swoim samochodzie dziecko. Okazało się, że nietrzeźwy mężczyzna razem z 3-letnim synkiem wracał  z Łukowa do domu w pobliskiej miejscowości. Bardzo szybko do zatrzymanego mężczyzny dotarła matka chłopczyka, która zaopiekowała się swoim maluszkiem. Zatrzymany kierujący volkswagena tłumaczył policjantom, że dzisiaj rano wypił tylko jedno piwo, natomiast większą ilość alkoholu wypił poprzedniego dnia.

Wkrótce 40-latek usłyszy zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. 40-latek będzie musiał zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo o zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*